| Dragos1600 a întrebat:

Salut,am cumpărat o mașină adusa din Germania fara absolut nici un număr, i am scos număr provizoriu. Am actu de vânzare-cumparare in germana îmi trebuie și fiscal pentru înscrierea mașinii?

2 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Daca persoana din brief e proprietar roman, da, iti trebuie fiscalul lui, in schimb daca persoana din brief e proprietar german, nu.
Banuiesc ca ai contract european intre tine si proprietarul din brief, in cazul acesta nu ai avea nevoie de fiscal, insa atentie, de exemplu la mine in judet, in cazul in care masina e trecuta depe german direct pe tine, la inmatriculare mai ai nevoie de inca o hartie de la anaf (cum ca s-a platit tva-ul pentru masina, daca retin bine).

| LoredanaS19 a răspuns:

Normal ar trebui, acum depinde, cu mita poti rezolva orice laughing baftahappy