| theonlyonexx1 a întrebat:

Salut, am cumparat o masina de curand din Germania talonul si actul masinii nu sunt pe numele meu, am facut contractul vanzare cumparare, l-am semnat. Toate actele masinii sunt la mine.
La inscrierea masinii in Romania trebuie sa fie si fostul propietar de fata? sau nu mai e nevoie?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este nevoie sa fie si vanzatorul (fostul proprietar) de fata, poti inmatricula singur masina.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ar trebui sa fie si proprietarul de fata nu ar mai cumpara nimeni masini din Germania