| HHTR a întrebat:

Salut, am cumpărat o masina neînmatriculată de la un dealer autorizat pe 11 Iulie cu un set de numere roșii gratuit pe București. Ele expira pe 4 August iar eu am programare la RAR pe 16 August, o sa trebuiască sa cumpăr alte numere roșii, pana ii fac RAR-ul, inmatriculez etc.
Acum eu va întreb, ca aparțin de Ilfov iar masina are pe ea numerele actuale de București,
Când o sa cumpăr următorul set de numere roșii, o sa le predau pe astea actuale de București lor? Ca sa îmi de altele de Ilfov? Sau o sa le păstrez tot pe astea de București?

1 răspuns:
| OldSoul a răspuns:

Nu trebuie sa predai nicaieri numerele rosii, alea, raman la tine.