| anonim_4396 a întrebat:

as dori sa stiu daca eu cumpar o masina adusa din Anglia si are al 3-lea rand de numere rosii, si eu o cumpar si expira si cel de al 3lea rand de numere rosii cum o inmatriculez definitiv dupaceea daca i-au expirat si cel de-al 3-lea rand de numere rosii?

2 răspunsuri:
| visatorul78 a răspuns:

Ai doua variante:
- platesti taxa pe emisii poluante, pe care o poti apoi recupera garantat in instanta. Dezavantaj: banii platiti pe taxa ii vei recupera dupa cateva luni. Avantaj: vei inmatricula masina rapid, vei recupera banii+dobanda+onorariu avocat
- inmatriculezi masina prin instanta, fara sa platesti taxa. Dezavantaj: procesul va dura 2-3 luni si e posibil sa nu poti circula in intervalul acela. Avantaj: nu platesti taxa pe emisii poluante si castigi si onorariul avocatului care te reprezinta.
Daca esti interesat, spune-mi. Sunt avocat si ma ocup de astfel de dosare.

| visatorul78 a răspuns:

Bafta. La recuperare te pot sprijini cu succes garantat. Ti-am spus, iti recuperezi si onorariul platit. Ma poti contacta oricand.