| QweRty777 a întrebat:

Salut, am cumparat recent un hiunday i20 2012 si nu stiu cum sa fac sa imi arate consumul la ea, ma ajuta cineva?

1 răspuns:
| iulianr a răspuns:

Nu am aceasta masina, dar am cautat manualul pe internet. Acolo scria ca trebuie sa apesi butonul TRIP (comenzile de pe volan din partea dreapta). Am vazut ca poate sa difere (cred ca in functie de modul de echipare). Daca e doar un buton simplu pe care scrie TRIP, apasa pe el pentru a schimba informatiile afisate in bord, iar daca ai un fel de rotita, cu sageti in sus si in jos, roteste de aia si ar trebui sa se schimbe. Tot in manual scria ca unele optiuni, printre care si consumul, vor fi afisate doar daca masina este echipata cu asa ceva. Oricum, uite linkul de unde poti gasi manualul pentru mai multe modele....cum, am spus, nu am aceasta masina si e doar o presupunere, asa ca iti recomand sa cauti in unul din manuale: http://www.hyundaiploiesti.ro/servicii-post-vanzare/manuale-hyundai