| matyyyy a întrebat:

Salut,am de gand sa imi cumpar o motocicleta..as vrea ori o honda cbr 600rr or yamaha r6 or kawasaki zx6r(oricare ar fi..ar fi prima motocicleta pentru mine) si nu stiu sigur ce sa aleg(nu vreau sa imi spuneti ca au prea multa putere..etc,sunt cu capul pe umeri).O intrebare ar mai fi si cat m-ar costa sa intretin o asa motocicleta si nu ma refer numai la consum.Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| emoboy a răspuns:

Oricat ai avea capul pe umeri tot vei fi tentat sa-i dai gaz.Supersporturile nu sunt deloc ok pentru inceput, mai bine incepi pe un standar/naked si de preferat sa se incadreze la A2.Referitor la intrebare, toate trei sunt bune, numai sa nu fie vreuna tavalita sau cu piese strambe.Alege-o pe cea care iti place! Gandeste-te ca o Yamaha find mai dorita, probabil a fost alergata de vreun biker teribilist.In general intretinerea nu este scumpa la o motocicleta, deci stai fara griji.

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| andreinr1 a răspuns:

Cea mai buna alegere este -yamaha r6 or kawasaki zx6r.Foarte buna, piese ieftine plus ca nu prea ai ce sa repari ca nu se.strica repede.