| anonimbuc21 a întrebat:

Salut.
Am făcut geometrie roti dar volanul tot sta puțin puțin de tot dreapta.
Mașina nu trage dreapta.
Nu șuieră in curbe.
Am luat anvelope noi.
Cum pot afla dacă unghiul nu e bun?
Sa fac un semn cu markerul pe cauciuc că sa verific daca-l uzează?

2 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Volanul sta exact in pozitia in care a fost cand s-a facut geometria. Daca a fost putin in dreapta geometria s-a facut dupa pozitia lui.
Nu prea poti verifica unghiurile acasa, asa ar muri de foame cei care fac directii.

| relian a răspuns:

Sau sa te duci la ala care ti-a facut geometria aia ce spui si sa puna sa regleze volanu sa stea drept.

Cind aia fac geometria, trebuie sa puna volanu drept, dar sa stea pe scaun, nu asa pe geam sa miste ei de volan, ia sa vad parca ar fi drept laughing asa fac multi, de aia iesi dupa cu volanu aiurea.

Dupa ce volanu este asezat drept, se blocheaza, se pune ceva, sa il tina drept in timp ce ei regleaza pe sub masina ce e de reglat.

Cum poti afla daca aia tiau facut treaba buna? Simplu, mergi in alta parte si spune-le ca vrei sa verifici geometria, doar sa verifici, sa nu regeleze ei nimic.

Asa o sa stii daca ai totu in regula.Dar volanu sta aiurea pentru ca ei au facut geometria aia cu volanu strinb deja.

Ce semn sa faci, daca iti uzeaza cauciucurile ce rezolvi? Oricum alea se observa dupa nicio o lonua de condus daca se uzeaza aiurea.