| Eugeniusu a întrebat:

Masina trage putin spre dreapta si volanul inclina putin tot spre dreapta. Sa fie unghiul de fuga, problema la directie, sunt mai multe unghiuri... nu prea ma pricep! Dau funda si vot la cine imi explica!

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pare sa fie unghiul de fuga

| Violleta2022 a răspuns:

Incepe prin a verifica presiune in roti, sa vezi daca nu ai o roata dezumflata.
Daca nu este roata, atunci poti verifica geometria rotilor, la un service auto.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Poate geometria rotilor sau roata dreapta fata dezumflata.

| francut a răspuns:

La o problema de genul asta, mergi la service.

| francut a răspuns:

Daca mi-ai dat nefolositor, inteleg ca esti mecanic auto dar... nepriceput. Si rezolvi cazurile, cu ajutorul TPU. rolling on the floor

| Alexandru250201 a răspuns:

Verifica geometria rotilor

| Eugeniusu explică:

Cum sa procedez mai bine, ca daca merg la mecanic, el o sa faca in asa fel incat sa ia mai multi bani de la mine, ca asa e la noi!? Cineva imi spune sa verific unghiul de fuga, altul imi spune ca are probleme cu directia, altul sa verific geometria rotilor, altul sa verific presiune din anvelope (care am verificat-o si este ok).
Asta este, nu stiu exact ce are si nu pot afla decat daca merg la service, o sa imi ia aia toti banii gasind o gramada de motive... laughing Multumesc oricum!