| Guest10 a întrebat:

Salut. Am Logan 1.5 dci 2016, varianta a2a, ca dotări, 75cp. In partea stânga jos a bordului, undeva mai in jos de butonul de ECO, am un buton galben, rotund, de tip întrerupător (O - închis; I - deschis). Nu știu ce rol are acel buton, nu am sesizat nicio modificare în comportamentul mașinii, indiferent de pozitia in care îl las. Știe cineva ce poate fi? Menționez că intainte sa fie la mine, mașina era a unei firme.

Mulțumesc!

1 răspuns:
| Moni_Moni_Si_Dani_1980 a răspuns:

De obicei uni pun pe direct termocupla pe buton clar e pus nu e de fabrica e legat sau nu pe o funcție
Termocupla
Ceva pozitii
Dezaburire oglinzi
Cine știe ce s-o fi gândit cine l-o pus
Dacă vrei neapărat sa afli desfaci butonu și cauta firele unde duc. Sau îl lași asa.