| Synevix a întrebat:

Am mai multe intrebari...
Ce reprezinta numarul de la sfarsitul cuvantului "golf" (1, 2,3...)?
Cat costa volkswagen Golf nou nout?, nu la mana a 2.
Cat consuma aceasta masina? (volkswagen golf).
FUNDA!

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Http://www.volkswagen.ro/modele/golf la configurator dai preturile se incadreaza de la 15.000 - 39.000€ in functie de extrasuri adaugate. Cele pe benzina nu mai consuma mult ca inainte aproape le egaleaza pe cele de motorina cu sistemul ecologic montat media fiind 6 litri la 100 km.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Numerele alea reprezinta evolutia modelelor. Primul golf a fost 1 iar azi se vinde golf 7. Pretul de noua porneste de la 15.000-16.000euro

| Florian20405 a răspuns:

GOLF.1,2,3,4,5,6,7 sunt de la cele mai vechi la cele mai noi.
In momentu de fata se fabrica golf 7, cred ca si golf 6 se mai fabrica.
Depinde daca vrei sa achizitionezi un golf poti achizitiona unul la 16.000 E 1.2 TSI 105cp. Poti ajunge cu el si la 50.000 E (golf7) 4 Motion 2.0 TSI 300 cp, mentionez la pretu de 50.000 E ai tot ce poti avea pe o masina inclusiv punte independenta spate, bine puntea independenta vine si la versiunea de 122 cp.O masina care este peste renault megane etc...
Bafta!

| Darius001 a răspuns:

Salut! Aceste golfuri nu se mai fabrica, si la consum depinde si de motor, dar daca ai motor de 2.0 consuma 11%. FUNDA?