| PringAloe a întrebat:

Salut, am masina hidramata si ma intrebam, la cati km trebuie sa se schimbe uleiul de la cutie?
Sa raspunda doar cei care detin una si care stiu, restul sa se abtina, multumesc!

Răspuns Câştigător
| xerxes1 a răspuns:

Eu schimbam la 60.000.
6 litri de ulei si un filtru nu costa asa mult.Foloseam dextron II.
Oricum sa il vezi cum arata dupa 60.000 iti dai seama ca trebuie inlocuit.Contine particule fine de aluminiu.
Pe unele manuale scrie ca este pe viata.Dar se refera la viata masinii nu a ta.
Adica 150.000 ca dupa aceea oricum ajunge la fier vechi.