| Anonim420420 a întrebat:

Am mers cu masina unui unchi(diesel) avea motorina cam pe rosu (martor aprins) si cand sa ajung acasa a început sa mearga motorul întrerupt ca si cum se oprea in orice moment. E datorita motorinei insuficiente? Motorul nu primeste cat e nevoie? Sau s-o fi stricat vreun injector

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

E logic. Pana prostului.

| antimulte a răspuns:

Pompa aia... ii da motorului motorina cu intermitenta. Pune si tu 10 litri ca nu o fi foc, si o sa mearga bine. Nu e bine sa mergi cu nicio masina cu becul aprins la carburant, strici pompa de carburant, care de multe ori e in rezervor... si pe langa faptul ca trage aer, nici nu mai e racita cum trebuie de carburant.

| sierra1 a răspuns:

"E datorita motorinei insuficiente? "

bine zis