| Hshsbsvdjfodisbs a întrebat:

Salut. Am montat cauciucurile pe roți la motocicleta dar acum cand merg se simte ca si cum ar fi hopuri pe strada, ce trebuie sa fac?

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Sa verifici daca ai bagat presiunea indicata de producator, daca da sa mai astepti sa treaca 1-2 zile sa vezi daca face la fel.
Nu am experienta cu moto doar cu masini, dar asa face dupa ce proaspat ai montat alte cauciucuri sau cand sunt anvelopele noi, masina parca topaie, dupa cateva zile totul revine la normal.

| Hshsbsvdjfodisbs explică (pentru Simpatic):

Presiune in roata nu am, deoarece am bagat camera dar sa ciupit si se desufla f repede, dar cauciuc este tare, ca si cum ar fi avut camera

| VoidEternal a răspuns (pentru Hshsbsvdjfodisbs):

Pai dacă are camera, nu o sa ruleze bine fără cameră indiferent cât de tare ți se pare ție că e.
Și verifică sa fie pusa anvelopa centrat pe janta. Anvelope au o buza care trebuie sa fie egal depărtată de jantă, pe toată circumferința roții.

Nu știu ce vrea să spună Simpatik. Eu am montat anvelope noi și pe mașini și pe biciclete și niciodată nu am simțit că țopăie ceva. O anvelopa trebuie să ruleze lin de la început.