| geany550 a întrebat:

Am o astra g 1.8 16v 125ps(rupe consumul) si as vrea sa i pun instalatie gpl. Problema e ca nu as vrea sa ii pun una de slaba calitate sau care sa intampine probleme si nu stiu de unde sa incep. Imi puteti da niste sfaturi in legatura cu aceasta temă?

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Sunt mai multe tipuri de instalatii gpl, pentru a ta e recomandat unul secvential pentru ca ai injectoare controlate electronic.

Pe scurt iti trebuie secvential ca sa mearga bine masina, daca vrei mai multe informatii gasesti pe google destule lucruri despre GPL secvential.

2 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Printre cele mai bune instalatii GPL sunt cele de la tomasetto si neaparat sa fie secvential.

| geany550 explică (pentru Intruder19):

Ce insemnand secvential?

| Intruder19 a răspuns (pentru geany550):

Sunt mai multe tipuri de instalatii gpl, pentru a ta e recomandat unul secvential pentru ca ai injectoare controlate electronic.

Pe scurt iti trebuie secvential ca sa mearga bine masina, daca vrei mai multe informatii gasesti pe google destule lucruri despre GPL secvential.