| ionuttt11 a întrebat:

Salut,Am o drujba stihl ms 230 si nu porneste, uneori porneste sta 2 secunde pornita dar nu merge sa o accelerez Ce ar trebui sa fac? MULTUMESC ANTICIPAT. DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Salut Dani, avand in vedere ca se inneaca foarte repede la pornire, incearca in felul urmator : pune-i plasticul de protectie al lamei, blocheaza-i frana, cu mana dreapta tine acceleratia la maxim iar cu stanga trage energic firul demarorului de 8-10 ori, apoi incearca pornirea. Bafta Dani!

1 răspuns:
| florinSalam a răspuns:

Deasta am si eu! aceiasi problema am avut si eu! e mai mult ca sigur innecata..incearca sa umblii la benzina la suruburile alea...sii sa ii dai mai putina benzina sa intre in ea..sii incearca sa o pornesti atunci!