| Mihai_Olteanu_1968 a întrebat:

Buna ziua,am o drujba Stihl ms 231, porneste,incerc sa o accelerez, se accelereaza la maxim necontrolat dupa care se opreste ca si cum ar ramane fara alimentare. Ce se intampla? Multumesc!

1 răspuns:
| relian a răspuns:

Veriofica si tu valva de aer de la rezervorul de benzina,ar putea sa nu mai functioneze.
Sculele astea,fierastraie,trimere etc,nu au doara carburator,filtru de aer, filtru de benzina si aia e tot.
Mai exista la rezervor, nu doara la benzina si la ulei, deci au ceva valve ce permite aerului sa intre si sa presurizeze rezervorul, ori ceva genul asta.Valvele astea nu le vezi,is dupa carcase,pe acolo pe undeva,iar de nu functioneaza, benzina nu mai curge catre carburator, sau la ulei curge tot timul, fctie de cum ramane acea valva, deschisa sau inchisa.