| User23434 a întrebat:

Am o drujba Stihl Ms 180 care are probleme cu motorul cand e cald. Dupa cam un minut de functionare motorul incepe sa dea semne de oprire, dupa care se opreste si nu mai porneste. Precizez ca a fost tinuta intr-un atelier cativa ani si nu a fost pornita, si nu cred ca asta a fost problema fiindca o-am schimbat bujia. filtrul de aer. garniturile. si carburatorul fiindca imi lipsea un arc de la un jigler, la rece nu am probleme cu pornirea. Ceva sfaturi sau ce piese ar trebui schimbata? Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| Denila123 a răspuns:

Sall, te invat eu cesai faci daca nu porneste, aici te las pe tine daca vrei sa te invat, carboratorul trebuie putin reglat

| User23434 explică (pentru Denila123):

Salut, nu stiam prea bine cum se regleaza un carburator, dar am dus-o la sediul Stihl si l-a reglat acolo, unde nu prezenta problema de care am zis mai sus, dar cund am bagat-o in cateva lemne pur si simplu motorul a inceput sa se opreasca.

| Denila123 a răspuns (pentru User23434):

Dami Facebook, te ajut eu sa il reglezi si sa o faci sa mearga

| User23434 explică (pentru Denila123):

Este deja reglata, am dus-o la atelier

| Denila123 a răspuns (pentru User23434):

Pa si merge acu