| Predatorul1 a întrebat:

Salut, am o honda nsr 125r 2t și ii cumpăr un ulei foarte bun, dar aparent de la un timp îmi baga pompa de ulei prea mult și îmi scoate fum alb, știți cum pot rezolva?

5 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Iti baga pompa de ulei prea mult, adica? Iti baga unde si c e e mult?
Tu ai probleme cu segmentii sau chiuloasa de arde ulei nu cu pompa.
Poti sai cumperi si ulei mai putin bun, se va intampla la fel.Asa ca pune mina si repara cazanul ala, daca vrei sa nu mai consume.

Ar putea consuma si pe la turbina, uleiul folosit de turbina, este tot ala din motor, asa ca trebuie sa afli pe unde ajunge uleiul in cilindri sa fie ap[oi ars, eventual daca pierde pe la turbina in partea evacuare, atunci e simplu, repari turbian si scapi ieftin, comparativ cu segmenti si alte locuri pe unde ar scapa.

Cam asa poti rezolva, cauti pe unde se pierde uleiul ala, pe unde ajunge sa se arda, remediezi si aia e tot. Spor la treaba

| Predatorul1 explică (pentru relian):

E faza ca înainte nu mi scotea fum iar acum brusc a început, și ce turbina am eu la un motor de 125?

| relian a răspuns (pentru Predatorul1):

Nu stiu cei masinaria asxta ce ai arata tu, sxau numerele alea, asa ca am bagat si eu la plesneala laughing
Poate ca ce ai tu este masina de tuns iarba, dar eu de unde sa stiu, laughing nu stau sa caut pe net sa vad ce ai, daca vrei ca cineva sa raspunda, spune despre ce este vorba, e autoturism, e masina de tuns iarba, e motoreta, asa ce fac, sa stau ma ma duc sa caut dupa informatiile tale sa vad cei Honda aia, poate o fi pompa de scos apa laughing

| Predatorul1 explică (pentru relian):

În primul rand dacă nu ști despre ce e vorba, ar fi bine sa ți vezi de treaba ta, în este vorba despre o motocicleta, domnu pizdii

| relian a răspuns (pentru Predatorul1):

Asa si ai scris tu cumva ca ai o motocicleta Honda? Eu nu vad in intrebarea aia cuvintul motocicleta, iar Honda asa pentru cultura ta generala face si masini de tuns iaran, face multe chestii, nu doar masini sau motociclete.

Cind intrebi ceva, ar fi bine sa vorbesti mai clar, nu se te iei de cei care iti raspund, chiar de iti raspund gresit.
Concluzia? Esti un om clocit ai impresia ca tot ce zboara se maninca laughing