| Gino_Giuseppe_1988 a întrebat:

Am o intrebare.
De la ce Varsta se poate contuce un buggy?
Imi trebuie un permis anume pentru a conduce asa ceva?
Cine raspunde primul funda.

Răspuns Câştigător
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Nu ai nevoie de permis daca umbli pe dealuri, pe strada da. Mai depinde si de buggy.

| Gino_Giuseppe_1988 explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Cum depinde si de buggy cm3 sau ce te rog sa imi explici si daca e fara permis de la ce varsta se poate conduce?

| Gino_Giuseppe_1988 explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Ok.Am inteles, dar, ca sa merg pe dealuri am nevoie de o varsta anume?
Ca sa merg pe strada cu buggy-ul ce tip de permis imi trebuie si cum adica depinde de buggy?
Multumesc ca mi-ai raspuns

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Gino_Giuseppe_1988):

Buggy intra la categoria B daca vrei sa mergi pe drumuri publice. Initial buggy a fost construit cu scopul de masina de nisip / plaja, terenuri accidentate unde nu ai nevoie de permis. Nu cred ca a facut vreun constructor licentiat ceva numit buggy care sa se incadreze pentru subcategoria B1.
http://www.wolterskluwer.ro/......-vehicule/

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Pe dealuri poti sa mergi si cu suzeta n gura si cu tankul.