| benga94 a întrebat:

Salut am o intrebare
in partea stanga imi dau seama de distanta intre masina mea
si alta masina dar in partea dreapta merg cam la ghici
nu prea pot aprecia distanta
spre exemplu azi am intrat pe o strada foarte ingusta
in dreapta vine o masina in stinga masina parcata
am incetinit si am trecut pe linga dar in dreapta habar nu am daca aveam loc sau mai era putin si luam oglinda...
oare nu e asezat scaunul corect? oglinzile sunt reglate ok scaunul e jos nu vad capota strada o vad bine
e un golf 4 masina

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E doar o treaba de experienta, o sa te obisnuiesti

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Golf 4 e o masina ca c uru, cand vine vorba de vizibilitate. Oglinda pe dreapta e degeaba (prea mica), aia din interior arata 3D si habar n-ai ce distanta ai, iar scaunele sub puse ca sa intre oamenii sub bord, altfel n-aveau loc sa-si tina picioarele.
Ridica-ti scaunul mai mult (o sa fie mai incomod la pedale, dar n-ai ce face), dirijeaza-te din oglinzi, dar intoarce capul din cand in cand, pentru a vedea pe unde esti.
Eu daca as avea Golf 4, as cauta o oglinda de Anglia pentru portiera dreapta, ar fi un mare plus.
Deci, tine si de experienta, insa ai si o masina f tuta, eu am ceva experienta la volan, si cand am de parcat Golf 4, parca sunt intr-o nava spatiala si trebuie sa aterizez printr-o gura de canal...
Partea buna este ca te ajuta la virat, Golf 4 e o masina inghesuita, cu puntile foarte apropiate, care vireaza foarte scurt, si asta te ajuta sa o bagi oriunde. Inclusiv in sant, daca incerci sa te tii de masini, pe drumuri de munte laughing