| crity112 a întrebat:

Buna seara, in seara asta efectuam manevra de mers cu spatele cu masina intr-o localitate pe o stradă, pe partea stângă era parcata o mașină de scoala de soferi, era ora 21 si cateva minute, precizez ca masina era parca intr-un fel in curbă si nu am observat-o si am lovit-o cu oglinda si am zgariat-o, vreau sa stiu daca sunt vinovat, avea voie să parcheze masina acolo?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Tu esti vinovat, fiindca tu ai lovit-o, soferul nefiind in masina si masina stationata, chiar daca era parcata incorect.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal ca esti vinovat ca nu te ai asigurat in timpul manevrei de mers cu spatele

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Și dacă nu avea voie, tot tu ești vinovat. Cum puteai să parchezi exact pe curbă și să nu vezi ce ai în spate?

| johnnny123 a răspuns:

Nu ai observat-o pentru ca nu te-ai asigurat cum trebuie, nu pentru ca era parcata intr-un anumit fel. Indiferent cum era parcata, ar fi trebuit sa o vezi. Nu mai cauta vina in alta parte cand vina este 100% a ta.

| Vântulalb a răspuns:

Vina este doar a ta!
Strada e cu sens unic si ai vrut sa "fentezi" intrarea?

| Țoglă a răspuns:

E vina ta.
Lasă-i un bilet și cumpără-i un tub de vopsea după ce-ți arată seria de șasiu. Nu sare de 40-50lei.

| badpanda a răspuns (pentru Țoglă):

Ce sa faca cu tubul tau de vopsea, crezi ca toata lumea isi repara masina in spatele blocului?
La cel mai ieftin service costa 300-400 lei o zgarietura si daca se incapataneaza sa se duca la reprezentanta se dubleaza cifra.

| badpanda a răspuns:

Daca nu te-a vazut nimeni, nu este vina ta.