| mafiotuXXL a întrebat:

Am o intrebare mica...
As putea sa imi fac la un opel astra F Aripile intriore din inox (Sa nu mai rugineasca )?

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

In primul rand, foloseste sudura MIG, nu autogen.
"Meseriasii" astia de coltul blocului, sudeaza cu flacara, si de aia putrezesc elementele noi, intr-un an. Du-te la unul cu sudura MIG, care foloseste materiale calumea (Fertan/Evipass, grunduri 'pline', mastic, teroson), si vorbim cand ai sa duci masina la RABLA, cu elementele schimbate cu MIG, inca impecabile.
Nu stiu la care aripi te referi, dar inoxul nu e tocmai ieftin, si nici sudura in inox. O Astra F gasesti de la 300e, cam cat 2mp de foaie de aluminiu prelucrata... Mai pui si restul manoperei, iti cumperi deja doua Astre...

| TrăieşteClipa a răspuns:

Se poate.
Doar ca este posibil sa coste mai mult decat masina.

| AnonymMVL a răspuns:

Daca tu vrei poti sa le faci din inox, de asemenea poti folosi si tabla zincata cum au unele modele audi caroseria si nu va rugini, iar pe dinauntru poti folosi vopsea cauciucata