| Octavian_Tiberiu_1992 a întrebat:

Are careva ideea cu ce as putea păstra o brățară de inox sa ramana curata si sa nu rugineasca/inverzeasca sau ceva de genul? Am auzit ca ar fi bun sa aplic lac de unghii

3 răspunsuri:
| venividivici2017 a răspuns:

Pasta de dinti, otet.Am impresia ca si acid citric.

| Noone09 a răspuns:

InoX ul e facut sa nu ruginesca. inox vine de la otel inoxidabil..nu ți fac griji nu da nimic cu lac ...ai văzut spițele de la biciclete nu? Alea tot din inox sunt și nu ruginesc niciodată.

| Unu15220 a răspuns:

Inoxul nu rugineste. Daca vrei sa o cureti ai putea folosi pasta de dinti.