| AlexTrUK a întrebat:

Am o problema cu masina. Cand ii dau cheie sa o pornesc se aprinde bordu, totul pare normal dar nu porneste. Iau contactu si incerc sa pornesc din nou, porneste dar dupa cateva secunde face foarte, foarte urat motorul; ca si cum nu ar avea putere. Dupa cateva secunde se opreste motorul, daca nu accelerez putin se opreste din nou. Care credeti ca-i cauza? Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Marian001 a răspuns:

Trebuie sa schimbi pomba de injectie, aia-i problema, sau bateria.
Dar totusi pompa de injectie, daca zici ca iti moare motoru)Incearca si filtrele de motorina sa le schimbi poate sunt infundate.
Baftahappy

| AlexTrUK explică (pentru Marian001):

MUltumesc foarte frumos, la asta ma gandeam si eu. Cam cat ar costa sa schimb pompa de injectie?

| Marian001 a răspuns (pentru AlexTrUK):

Ce masina ai?

| AlexTrUK explică (pentru Marian001):

Mercedes 250 D

7 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Vad ca te-ai multumit cu un raspuns aruncat in graba si probabil eronat, deci n-are rost sa discutam problema calumea. Fugi in service si cere-le sa-ti schimbe pompa de injectie, ar trebui sa fie idioti aia sa-ti zica ca e o eroare la chip-ul din cheie, filtrul infundat sau pompa din rezervor defecta.
Pregateste cateva sute, poate mii de euro, sa achiti pompa.
Apropo, sigur masina ta e pe injectie? rolling on the floor

| Puffy93 a răspuns:

Aceeasi problema am avut-o si eu, si era bateria de vina. Incearca sa schimbi mai intai bateria si dupa vezi daca trebuie schimbata si pompa sa nu dai banii aiurea. Daca totusi nu merge schimba si pompa precum spune si Alex. Acu depinde si ce masina ai.

| Marian001 a răspuns (pentru Puffy93):

Pentru ce sa schimbe baterie daca porneste?

| AlexTrUK explică (pentru Puffy93):

Ok. Multumesc! happy