| Matei_Klaudiu_1995 a întrebat:

Am o masina (camioneta) cu numere de Belgia, am toate actele, dar in talonul masinii nu este specificat capacitatea motorului si norma de poluare, nici ce cauciucuri pot sa ii pun (ex: 185/80R14C )alea le folosesc. Oare sa am probleme cu actele? Seria de la sasiu e scrisa si este buna, mai scrie DUPLICATE (COPIE) DU' 20/03/2007. Tare imi este frica sa nu fie false, de si am mers cu ea asa cu numerele actuale (DRL799) politia ma oprit, dar nu a bagat nimic de vina in legatura cu actele masinii, doar a spus ca stie ca e asigurare "naspa" dar nu are ca sa imi faca.
Oare sa fie false si sa am probleme la inmatriculare cu actele?

2 răspunsuri:
| chioscuta a răspuns:

Nu stiu cum sunt legile in Belgia dar normal ar fi trebuit ca in talon sa fie trecute cilindreea, cauciucurile, norma de poluare mi se pare ca nu e neaparat ca e trecuta in cartea masinii.Foarte posibil sa fie actele facute pe naspa si la indentificare sa ai probleme.

| Matei_Klaudiu_1995 explică:

Stiu ca talonul e un fel de copie s-au schimbat cu unul nou ca scrie pe el. originalul e din 94' iar pe el scrie (in franceza) ca e livrat in 2007, ex. Duplicate du' 10.10. 2007