| asassinul a întrebat:

Buna,cat ma costa sa refac actele la scuter? Nu am nici un act de inmatriculare sau altceva la scuter(talonul,numerele, asigurarea...etc)

Răspuns Câştigător
| angel74dm a răspuns:

Ei, nici chiar aşa scump nu e... Îţi trebuie o verificare tehnică la un service autorizat RAR - 50 ron, (nu la RAR, că acolo e scump) apoi contractul de vânzare-cumpărare (dacă nu există, faci unul, sunt formulare tip, la vânzător treci un prieten, sau pe cine vrei) apoi o copie3 după buletin şi cu toate astea mergi la primărie şi îl înmatriculezi. Acolo mai plăteşti 40 de roni numărul şi talonul (depinde de localitate, cel puţin atâta e la Arad) şi gata!
P.S. Nu te speria de verificarea tehnică, nu e ca la RAR, e de fapt mai mult o omologare, adică individul se asigură că seriile de şasiu şi motor sunt cele trecute în contractul de vânzare-cumpărare şi pentru a fi trecute în noul talon.

5 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Dacă nu ai nici un fel de act, este ca și inexistent, sau furat.
Ai nevoie de actele vechi pentru a-l putea înscrie în circulație.

| RazvanelStefanel a răspuns:

Ajunge cam la 8-10 mil

| KLADI a răspuns:

Da de unde 8-10 mil in jur de 5-7 mil nu mi-am refacut si eu la scuter!

| KLADI a răspuns:

In total eu zic

| Cătălin_Sandu_George_1994 a răspuns:

Salut sunt perfect in situatia ta ce ai rezolvat imi poti spune te rog frumos ce ai facut?happy multumeschappy