| PringAloe a întrebat:

Salut, am o masina cu start/stop diesel, masina este in garaj dar si acolo temperatura este destul de scazuta in jur de -4-5 grade pe cand afara sunt -18-20, azi dimineata la ora 8 am incercat sa o pornesc, a avut 2 tentative sa porneasca iar in a 3-a s-a oprit iar in calculatorul de bord a masini imi zice motor in supraincalzire, tin sa precizez ca asta imi zice atunci cand incerc sa o pornesc iar, tin sa precizez ca se aude si un fel de TIC TIC atunci cand apas pe start/stop care dupa parerea mea se aude de la baterie, dar pana acum a pornit fara probleme, si cu o zi inainte am rulat cu ea, va multumesc pentru ajutorul acordat in caz ca va fi happy

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

La ce temperaturi sunt afara e posibil sa ti se fi descarcat bateria, fa rost de un redresor si incarca bateria si dupa incearca sa o pornesti. Dupa fa rost de un aparat de masura si vezi cat incarca bateria cu motorul pornit sa nu ai probleme pe la alternator.

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Problema este de la baterie.