| TheDevilOne a întrebat:

Salut, am o masina si circul cu numerele fostului proprietar, peste 3 luni imi expira rca-ul, trebuie sa reinoiesc asigurarea la aceeasi firma sau pot face la alta firma direct pe numele fostului proprietar, ce acte trebuie sa am la mine cand fac rca-ul?

Răspuns Câştigător
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Faci la firma ca iti doreste sufletelul, pe numele proprietarului, adica ala care ti-a luat banii pe tigaie, tu nu esti proprietar pe nimic. Iti trebuie talonul si ( polita veche ) CNP-ul lui nea' Gogu.