| Adrian_Andrei_1992_42TI a întrebat:

Salut, am o motocoasa Gardenfield ( 3, 5 cp ). Am cosit cu ea cam vreo 2 rezervoare de benzina in continu ( cum s-a terminat primul, i-am facut plinul instant ). Incep sa tau din nou si la un moment dat opresc eu motocoasa ca sa ma mult altundeva. Dupa ce ma mut, nu mai porneste motocoasa. Ii dau benzina si de 6-7 ori. Nimic. Ridic socul in sus si in jos si tot nimic. O las sa stea gen o ora si ii dau dupa. tot nimic.

Răspuns Câştigător
| paulthegame a răspuns:

Cel mai simplu fara sa umbli la carburator desfaci bujia tragi vreo 5 ori fara bujie de starter pui bujia si tragi fara soc daca nu o ia fara soc pui socul

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai inecat-o cu benzina.Nu mai trage socul si trage de ea vreo juma de ora asa cum e.Ori poti sa deschizi carburatorul sa cureti acolo, ca e infundat, inecat. Cand tragi de starter sau cum ii spune, nu accelerezi deloc. poate ai noroc si isi revina sa nu fii nevoit sa dechizi carburatorul.Foarte posibil sa fie si de la benzina murdara sau a prins vreo picatura de apa.