| Denis_Denis_1998 a întrebat:

Mi-am cumparat un scuter 49, 9cm viper si se pornea de la cheie si de la lapca de jos totul bine si cand s-a terminat benzina am dat de mai multe ori din lapca de jos si dupa am pus benzina, am facut plinul la bac si nu porneste, nu o ia si nu intra in viteze, sta doar pe N si nu merge sa intru in viteze. Ambreiajul nu merge, oare o mai pot face sau e gata?

1 răspuns:
| Adrian5575 a răspuns:

Normal ca nu intra in viteza daca motorul e oprit. O sa porneasca, dar mai greu. Scoate bujia afara si usuco.