| budmotors a întrebat:

Salut am o problema care as vrea sa rezolv repedee am un scuter chinezesc dayun motor 49....lam pornit odata am mers vreo 200 m si parca tragea din ce in ce mai greu deodata s-a oprit si na mai pornit. am luat carburatorul l-am curatat dar tot nu nu vrea sa porneasca care ma poate ajuta funda + dc raspunsu e corect si va functiona 1 e in orce retea

1 răspuns:
| Roby19997 a răspuns:

Frate ascultama foarte bine:::big grinaca vrei ad la mess iron_dark13@yahoo.com

Situatia asta are mai multe cauze din care sar pute 70% sa ai motorul gripat depinde si de cati timpi are 2 sau 4 cel co 2 timpi merge cu benzina pe amestec adica amesteci benzina in rezervor si pui 33 de mil. la un litru de benzina, Motorul tragea greu poate ca ai bagat benzina neamestecata sunt multe cauze p care multi nu le stiu dar ad la mess iron_dark13@yahoo.com si vorbim mai amanuntit ok?; astept sa ma contactezi!