| sskrillex96 a întrebat:

Am o problema la masina si o sa incerc sa explic cat mai bine.
Acum aproximativ o luna, cand viram la maxim rotile(st sau dr), se auzea un scartait puternic sub capota, cel mai probabil de la cureaua de accesorii. Acum e mai grav. Dupa ce pornesc masina, 5 secunde nu se aude nimic, dupa care incepe scartaitul 2 minute, iar se opreste 15 secunde, iar incepe 5 minute. Si tot asa. Oare sa fie de vina doar cureaua sau sa fie si alte probeleme? Ma gandesc ca daca ar fi fost doar cureaza ar fi scaratait continuu

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"iram la maxim rotile(st sau dr), se auzea un scartait... de la cureaua de accesorii"

nu prea (de fapt nici nu ai așa ceva)! Sigur problema e la servodirecție

| Stefanztl a răspuns:

Ai ceva la servodirectie. Ar trebui s-a o duci la un mecanic