| Ionut13041304 a întrebat:

Salut
Am o problema la un passat b6 din 2010 cu inchiderea centralizata in sensul ca pot sa o incui din cheie si doar atat, nu mai merge descuiata si nici portbagajul de deshis din cheie.
Am schimbat si bateria insa problema persista.
A mai avut cineva problema asta?
Merci de raspunsuri.

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Fa o diagnoza pe modulul de confort, s-ar putea sa ai ceva defecte pe acolo, sau poate s-au dus butoanele telecomenzii.
Cheile de VW in general sunt o pacoste pentru depanatori, au un sistem de securitate complicat, iar majoritatea problemelor sunt din modulul de confort, probleme electronice.
Cred ca 7 din 10 vw-uri mai vechi de 2012 au telecomanda nefunctionala.