| ovidiu83 a întrebat:

Detin un passat b5 motor 1.9 fabricatie 1998. De 1 saptamana i-am schimbat bateria deoarece era moarta iar acum nu mai merge inchiderea centralizata si cand deschid portbagajul sau pun contactul incepe alarma. Claxoneaza si se pune pe avarii timp de 20 secunde. Dupa se opreste...dar masina porneste merge absolut tot. Aveti idee de ce porneste alarma si se pune pe avarii, nu mai merge inchiderea centralizata de cand i-am schimbat bateria?

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Trebuie sincronizata telecomanda de pe cheie cu inchiderea masinii.
https://youtu.be/wXB_zDTHX20

| relian a răspuns:

Nu cred a are a face bateria cu ce spui tu, este coincindenta ca s-a intamplat cand s-a dus si bateria.