| Paeki a întrebat:

Am o problemă la un Passat din 2000: in momentul în care aprind faza scurtă, semnalul de la radio este bruiat dar nu în totalitate. Se aude cu "purici". Asta doar dacă pun faza scurtă. Dacă pun doar pozițiile, se aude normal. Știe cineva ce ar putea fi? Mulțumesc

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Da, xenon-ul tau nu e de fabrica cel mai probabil, e ceva aftermarket, si cel mai adesea in cazul asta, se intampla sa mai bage ceva paraziti si de aici pot aparea alte probleme.
Pune becuri simple si problema ar trebui sa dispara.

5 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Ai xenon? In unele cazuri de acolo este problema.

| xerxes1 a răspuns:

Incearca sa deconectezi pe rand balastul electronic de la xenoane sa vezi care da parazitii.

| romeo78 a răspuns:

Scurt circuit și o interferență între comenzi. Problemă electrică.

| Paeki explică:

Da, am xenon. Dacă schimb pe halogen, problema dispare?

| OldSoul a răspuns (pentru Paeki):

Da, xenon-ul tau nu e de fabrica cel mai probabil, e ceva aftermarket, si cel mai adesea in cazul asta, se intampla sa mai bage ceva paraziti si de aici pot aparea alte probleme.
Pune becuri simple si problema ar trebui sa dispara.

| Paeki explică:

Am înțeles. Mulțumesc mult!?