| Revonxnznz a întrebat:

Am o Skoda Octavia 1 și de ceva timp îmi piuie și pâlpâie un scris in bord,nu pot înțelege ce scrie deoarece am acel display defect,apropo piuie doar când închid portierele din spate și cea din partea dreapta,la cea din partea șoferului nu piuie, din ce cauza este?

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Habar n-am dar ar putea ca acel scris in bord sa fie martorul ca ai usa deschisa...ma gandesc si eu.
Ai acolo la usa un fel de releu si daca acela este defect computerul il vede ca ars/defect si iti spune ca nu ai inchis bine usile, chiar daca tu le-ai inchis...
Altceva nu-mi dau seama ce ar putea fi.
Schimba displayul, sigur gasesti unul bun in dezmembrari ca ai sa mai ai nevoie de ex. cand ramai fara ulei sau motorul e incins prea tare sau orice alta avertizare a martorilor de bord, te ajuta.

| Revonxnznz explică (pentru Simpatic):

Nu este aceasta problema deoarece când am portbagaj,uși deschise se vede, uleiul la fel se vede, doar ca are unele părți întrerupte și acel scris este fix acolo, și in seara asta am văzut ca nu mai piuie la uși, dar tot pâlpâie un scris acolo