| Vlad9371 a întrebat:

Am o toyota supra din 1997 alba dar piesele din ea is cam ruginite si nu-s asa de bune. Problema e alta vreau sa o fac de 600-700 cai putere. spuneti-mi si mie care e cel mai bun motor si cel mai puternic pentru masina mea (din cate stiu eu cel mai mare si mai puternic e v16 dar nu stiu daca intra in masina mea de asta va intreb care e cel mai mare dar sa intre in toyota supra?). In afara de asta spuneti-mi in afara de motor ce trebuie sa mai schimb ca sa ajunga de 700 cai putere(eu si fratemiu stim ca ar trebui schimbat carburator si alte de astea dar ma refer mai trebuie ceva in plus sa punem?). Prietenul lu fratemiu are un nissan 350z care are aproape 700 cai si neam pus noi in gand sa facem ceva mai bun sal putem intrece.

Răspuns Câştigător
| Skypp3R a răspuns:

Frate eu zic ca mai bine o repari si faci pe parcurs nu asa dintr-o data

13 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Dragul meu daca e real ce date ai dat, ai motor de 3000 cc turbo in 6 pistoane, si o putere de243kw adica 326 de cai.Tu nu o sai sansa in viata ta sa dublezi puterea motorului cu nici un fel de adaptari.Dar zic ca suficient pe moment ce putere are.Mergi un an cu cei 326 de cai si daca scapi teafar ma contactezi si i-ti spun cum sa mai ridici puterea 70-100 de cai.Bafta la liniute!

| Angel0 a răspuns:

Unul si-a modificat un Opel Astra la 700cp.
http://www.youtube.com/watch?v=oxdyW6oocXk&feature=related

| Angel0 a răspuns:

Pentru inceput poti sa-i bagi niste benzina buna in rezervor si sa o pornesti.

| rossi46 a răspuns:

Da,pai nu iti trebuie mare lucru. un aparat de sudura,niste electrozi, un flex si se face in maxim, da' maxim 10 minute, in spatele blocului pusa pe capre!

| Vlad9371 explică:

Pfffff de ce ma temeam nu am scapat. Eu am pus doar o intrebare atat daca vreti sa-mi raspundeti imi raspundeti nu va priveste pe voi de unde am bani cati ani am si ce mai spuneti voi acolo. In primul rand nu am 18 ani si nici nu cred ca conteaza asta prea mult si in al 2-lea rand piesele le cumpara fratemiu din Italia la jumate de pret si daca stati sa va ganditi mai mult toate piesele care le-am zis eu sa le iei la juma de pret te ajunge cam la 10.000 euro si banii astia Jumate pune fratemiu si jumate pune parintii si s-a incheiat treaba si intrebarea am pus-o aici pentru ca nici eu si nici fratemiu nu ne-am nascut mecanici sa stim tot felul de chestii. Daca v-ati pune si voi tzeasta la contributie v-ati raspunde singuri la intrebarile pe care voi le considerati luate de pe luna.

| Vlad9371 explică:

Pai ai dreptate in 2009 aveam 16 acu am aproape 18

| Vlad9371 explică:

Poi da dar e o mica problema ca sa cumpar piese noi si sa o repar si dupa sa o modific pierd prea multi bani degeaba. Dar nu ma grabesc ca teoretic masina e a lu fratemiu dar o mesterim aman2 si el nu-i dispus sa bage prea multi bani. Ok mersi de sfat macar tu mi-ai luat intrebarea in serios.

| Vlad9371 explică:

Hahahaa acel opel astra era un funny uite aici ceva adevarat http://www.youtube.com/watch?v=DV6siknODUg

| y2k_1473 a răspuns:

Abia ai implinit 18 ani ( daca ai implinit ) si vrei o masina de 700 de cai. Pentru inceput si una de 75 de cai ii mai mult ca si ok, da pai 700 laughing)))))))))))). Doamne... Iti dau parintii tai bani pentru asa ceva? Tu crezi ca pe strada e raliu: "sa-l putem intrece"? Nici nu sti sa scrii corect si vrei masina de curse laughing)).

| y2k_1473 a răspuns:

Ba frate pe tine te bate limba romana grav de tot. Daca te uiti la intrebarile tale din trecut in 2009 aveai 16 ani, acum cati ai? 30?

| BGI a răspuns:

Toyota Supra, carburator laughing nu ti se pare ca e ceva putred in Danemarca? Pustiulica, baga-ti mintile-n cap, ia permisul, si lasa visele. La 16-17 ani toti sunt experti in masini si femei, chiar daca masina se reduce la Dacia din 70 a lu' taica-su, iar femeile la cele doua maine.

| JamesDeLa2 a răspuns:

laughing)) Bai baiatule te visezi in Nfs sau in Fast&Furious? In primul rand ca sa obtii 700 cp dintr-o supra trebuie sa-ti vinzi casa si sa-ti cumperi piese si tot ce trebuie, in al 2-lea rand daca chiar era 10% real ceea ce ai zis tu mai sus nu cereai parerea pe un site pentru ca e inutil! Intrebi niste chestii aiurea de parca ti-ai cumpara piese la telefon!

| Fineti_4499 a răspuns:

Te contrazic... 350Z nu are 700cai nici tunat de AAc, ma indoiesc ca are pus vreun motor supraalimentat pe el, cat despre Supra ta foarte greu sa o duci undeva la 600-700 caluti, necesita un efort maxim financiar cat si piese scumpe, facute la comanda si ai nevoie de un mecanic foarte bun sa faca manopera!