| Denis2231 a întrebat:

Am schimbat pompa de benzina la un Lupo 1.0, an 2000. Am pus pompa nouă, acum merge bine, dar nu arata nivelul benzinei cum trebuie, arata eronat. Trebuia aerisita instalatia sau ceva dupa ce am schimbat pompa? Sau care ar fi problema?

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ai schimbat pompa, sau tot ansamblul?
Daca ai schimbat doar pompa, ai deranjat plutitorul/sonda sau instalatia acesteia.
Daca ai schimbat tot ansamblul, probabil este defecta sonda de pe ansamblul pe care l-ai montat.

| Denis2231 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Salut. Am schimbat tot nou. Pompa+toata carcasa, plutitor. Am citit ceva acum, zice ca ar putea fi ceasul de la bord defect, sau ceva electric.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Denis2231):

Poate fi defecta sonda nouă, se întâmplă des cu piesele aftermarket.
Cupleaz-o pe cea veche la mufă, și ridica plutitorul, probabil va ridica acul din bord.
Dacă faci diagnoză, îți va afișa probabil eroare de circuit deschis la sonda.