| thedriver a întrebat:

Am si eu mevoie de niste informatii despre Atestatul de transport marfa. Unde trebuie sa merg sa fac cursurile, cam care ar fi pretul, cat dureaza cursurile, cat dureaza eliberarea atestatului, ce acte am nevoie, daca gasesc undeva intrebarile de la examen... FUNDA. Multumesc!

1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

Se face la scoala de soferi, examenul teoretic il sustii la un pc al scolii apoi cel de conducere care dureaza 45 de minute il faci la conducere cu un angajat ARR care te pune sa conduci si sa manipulezi aparatul tahograf sau cel electronic dupa caz. Pretul e de 600 RON pentru ca tu faci la CPIa neavand experienta. Cursul dureaza o saptamana pentru fiecare atestat marfa - agabaritic - adr - etc. Eu iti recomand sa faci doar de marfa pentru ca e pacat sa irosesti bani pe altele care nu le folosesti. O luna de zile dureaza sa obtii cardul tahograf si costa intre 100 - 300 euro. Tu cand ai dat orasu pe unde ai nimerit in afara sau in oras?