| ItzLightPvP a întrebat:

Salut,am și eu o întrebare, am o Mazda 323 F cu motorul de 1.8i din 1995 și de la un timp am o problema. Acul de la turometru se ridica ba sa in sus ba in jos incontinuu.

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ia un spray de contacte si da pe toate mufele de la ECU, bord, bobina de inductie si senzorul de la volanta.

| SoulReaver a răspuns:

Probabil turometrul e defect sau partea de pe motor care trimite informatia la turometru. Daca ai abs pe ea poate isi ia datele din senzorii de la roti dar nu cred.