| gabriel1819 a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare
Am un vw touran din 2008 si i-am pus niste jante pe 18, problema este ca mi se tot strica caseta de directie la o luna-doua. Ce as putea face sa nu se mai strice
Mentionez ca vreau sa pastrez aceste jante
Mulțumesc

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Nu credc a are dea face dimensiunea jantelor cu directia ta ca se defecteaza asa des cum spui.
Daca s-a defectat, ar trebui sa o schimbi, poate cei care o repara, nu fac ce trebuie si de acolo, faptul ca reapare problema iar.

Daca roata, nu atinge nimic cand virezi la maxim stimga/dreapta, ori cand mergi drept, nu vad ca o roata mai mare sa cauzeze ce se intampla la tine.

| KovacsB a răspuns:

Controleaza daca jantele de 18 au ET si J corect. Sunt scrise la interiorul jantei.

https://www.rh-alurad.com/FelgenKonfigurator#447720849! 0FD4756