| danielacr123 a întrebat:

Salut, am și eu o întrebare, cat costă un schimb de ulei cu toate filtrele? Am un Peugeot 307 2.0 hdi 2003, un mecanic care a zis 500 lei uleiul și filtrele fără manopera... mi se pare puțin cam mult, acum nu știu dacă ma minte, ma puteți ajuta cu o părere?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

CUMPARA tu uleiul și filtrele, dă-i lui doar pentru manoperă

| relian a răspuns:

Trebuia sa intrebi mecanicu ala ce ulei iti pune ca brand,apoi tu te duci la magazin si vezi cat costa uleiul respectiv,intrebi tot la magazin de filtre si asa afli daca ala tia cerut mult sau putin.

Eu nu am incredere in mecanici,cel putin cand schimba ceva piese, sau schimba uleiul, nu stii ce ulei iti pune.
El poate zice ca pune nu stiu ce ulei, dar tu cum il verifici? Aia e, de aia te duci tu cu uleiul tau si spui ca vrei sa stai sa vezi cand il pune laughing
Daca nu schimba tu acasa si ulei si filtru ca nu-i cine stie ce mare inginerie laughing, mai inveti si sa faci ceva nou.
E plin Youtube de video cum se face orice la o masina.