| Cipri1993 a întrebat:

Salut,am si eu o intrebare!
Cine ma ajuta cu un sfat(ajutor)
As vrea o masina noua (km 0), sa nu depaseasca 7-8000 euro, aprox motor 1, 4 diesel, model sau facilitati nu prea conteaza doar sa nu fie mica - mica sau in 2 usi
*vreau sa cumpar o masina in rate si nu vreau la pret mare, sunt incepator si caut o masina cat de ieftina*. multumesc

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Singura ta sansa e la un logan chel, ala cu motor de 1l benzina

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu iei nici un diesel nou, cu banii aia.
Ca incepator, e cea mai proasta solutie o masina noua; s-ar putea sa strici anumite chestii pana te inveti, iar in plus, acum habar nu ai cum sa alegi o masina.
Cumpara un tomberon la mana a 2-a, circula cu el macar jumatate de an, apoi vezi ce poti lua.
Oricum, la banii tai, doar Logan standard (chel) gasesti, si ala pe benzina.
Poti sa mai verifici si ofertele de la Fiat.

| Nimeni10 a răspuns:

Cu banii aia iti iei un seria 5 e60, mult mai bun fata de tigaia de logan.

| nicusor222 a răspuns:

Caută pe AUTOVIT baga an 2017 și alege ca sunt și mașini noi cu 0 km. O sa.ti recomande Dacia, Fiat... la banii astea.
Dacă vrei pe motorina mai scoate 1-2 mii de euro și mergi pe Logan. E super mașina...

| Ponce a răspuns:

Nu gasesti o masina cu motor 1.4 diesel, sa fie si in 4 usi la banii aia. Si 0 km.
Sfatul meu este sa-ti cumperi o masina sh, cu mai putini km, dar sa te obisnuiesti pe ea. Apoi sa arunci cateva mii si sa-ti cumperi ceva bun, dupa ce te-ai obisnuit.