| eunumberone a întrebat:

Am si eu o intrebare! Daca as vrea sa inmatriculez un volkswagen passat b5 din 2002 cu motor de 1, 9 tdi cam cat m-ar ajunge toate platile? Mentionez ca masina are numere straine si e adusa din alta tara si e cu volan pe dreapta...mai multe detalii nu va pot da ca nu stiu...PS: Am auzit ca masinile dupa 2000 costa mai putin de inmatriculat! Acum astept parerile voastre!

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

800 de euro minim, doar taxa e undeva peste 600€+rar-ul 100€ + alte taxe, si desigur pentru a trece rar-ul, farurile schimbate si reglate intr-un service autorizat.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Taxa de timbru o calculezi singurel aici

https://static.anaf.ro/......_2016.html

Pe langa asta mai scoti inca vreo 300 euro cu restul taxelor.