| Farcas_Paul_1990 a întrebat:

Cat costa sa inmarticulez o masina daca are numere rosii?/cat costa sa i pui nr rosii,sau sa o inmatriculez din o tara straina ex:Bulgaria, Germania, Norvegia in Romania?
Ma intreb de ce e plin de Mercedes sau nu stiu ce BMW dar nu e inmatriculat in Romania? n-au bani sau ce?

Răspuns Câştigător
| ToANewUnderstanding a răspuns:

E plin de ele pentru ca pana la 1 februarie erau foarte mari taxele de inscriere, avand si motoare mari e clar, toate taxele cresc: inmatriculare, asigurare, impozit.
Ca are numere rosii sau nu inmatricularea e tot aceeasi, tot atat platesti.
Cum s-a scos taxa de mediu, inmatricularea te-ar costa undeva la 300 ron fara asigurare. Iar asigurarea se face in functie de tipul si motorizarea masinii.
Numerele rosii te costa aproximativ 300 ron pe luna cu asigurare cu tot.