| Andrei4k33 a întrebat:

Salut! Am și eu o întrebare pentru cunoscători. Vreau sa îmi cumpăr o mașina pana in 7000 de euro și îmi place foarte mult audi. Sunt intre doua mașini și vreau sa știu avantaje și dezavantaje din punct de vedere al motorizării, fiabilității, întreținere, impozit, consum, confort, chiar și opinii personale, ceea ce credeți voi, acele mașini sunt: Audi A4 B8 din anul 2008 modelul Sedan, nu Avant, cu motor de 1. 8tfsi, l-am găsit la 6300 de euro și un Audi A3 din 2011 cu motor de 1. 4tfsi la 5700 de euro. Și dacă aveți alte recomandări in cadrul acestui preț și an cel putin 2008 astept propuneri, va mulțumesc mult!

2 răspunsuri:
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Salut. Strict din cele 2 as lua A3. Motorul de 1.8 TFSI fuge lumea de ele. Daca te uiti la masini unde sunt montate atat cele 1.4 TFSI cat si cele 1.8 TFSI, de multe ori cele 1.8 sunt mai ieftine. Unde mai adaugi si faptul ca A3 e cu 3 ani mai nou si probabil are si km mai putini. ( sa fie varianta de 125/122cp). Personal as lua A3 cu bugetul tau, as schimba distibutia pe lant de nu ai dovada clara ca o fost schimbata si nu o sa ai treaba cu motorul ala o buna perioada de timp. Bafta!

| JustIuliu a răspuns:

E mai misto a4 le frate decat a3 sincer dar in bani asta iti poti lua un a5