| RADON a întrebat:

Salut, am si eu o problema. Am un golf 4 ( 1.4 16v ) ieri dimineata am primit un fm modulator pentru masina ( d-ala de il bagi in bricheta ) nu mi-a mers bineinteles asa ca l-am scos, spre seara am dat sa plec cu masina iar bordul lumina incet nu se vedea aproape deloc se stinge si se aprinde intermitent, stie cineva ce e de facut?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Auzi, dar ai mai dat o cheie macar odata la 12 ore? Timp de 10-15 minute sa lasi bateria sa se incarce la relantiu? Posibil bateria sa fie distrusa la propriu din cauza frigului. Pune un redresor pe baterie si vezi dupa ce o lasi la incarcat 30 min -1 ora daca functioneaza, sau cheama un prieten cu masina lui, legi clesti de la bateria lui la a ta, si ii dai curent cat sa o pornesti.

| RADON explică (pentru anonim_4396):

Da, circul in fiecare zi cu masina, porneste la prima cheie, dar bordul se stinge si se aprinde, din cate am inteles e legat ceva de bricheta vreun fir de acolo nu mai face contact bine, cine stie o sa pun bateria la incarcat sa vad ce si cum. mersi de raspuns!

| anonim_4396 a răspuns (pentru RADON):

Posibil chiar sa ai o siguranta arsa, dar nu stiu si care, sau se arde.

3 răspunsuri:
| Cătă_Cătălin_2000_4NvW a răspuns:

Posibil bateria