| Trefla91 a întrebat:

Mi.am luat un modulator de muzica pentru logan am dar 20lei pe el il bag la bricheta acolo (functioneaza bricheta) dar modulatorul nu se aprinde, nimic... ce e de facut. o fi ars? (l/am luat nou)

Răspuns Câştigător
| secu010 a răspuns:

Incearca sa il bagi si in alta masina. Nu toate prizele sunt la fel... unele sun mai inguste, altele mai late, unele mmai lungi sau mai scurte si se poate sa nu faca contact. Daca nici in alta masina nu merge, trebuie sa vezi in capul lui ( acolo unde se baga in bricheta ), capul se poate desuruba. Il desurubezi, si o sa vezi ca exista o siguranta acolo ( arata ca un bec, un tub mic de 1 cm ). Daca e intrerupt firu in interiorul sigurantei, ai scapat ieftin.O inlocuiesti si gata!

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Cred ca este defect modulatorul.Am patit-o si eu cu asa ceva.Dar m-a tinut mai mult decat tine.O saptamana.La 20 de lei e normal.Mergi cu el inapoi.Trebuie sa ti-l schimbe in mod normal. Daca ai si bonul.