| Torbinschi_Madalin_1990 a întrebat:

Salut.am si eu o problema cu masina mea.am un opel calibra 2, 0 115CP.de curand am dus masina la un mecanic si i-a schimbat garnitura de chiuloasa termostatul uleiul etc.problema care este? ..se ridica foarte greu apa.k idee merg 30km si apa nu se ridic de loc. caldura da dar frt putina.iar daca o las la relanti trebuie undeva la vreo 15-20min pana incepe sa se ridice.am mai incercat sa mergcu a doua cred ca vreo 5km siabioa daca s-a ridicat un pic.Ave-ti idee ce ar putea fi?

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Termostatul pe care l-a montat este defect. Pune-l la loc pe cel vechi, daca functiona corect. Din alta parte nu poate fi.