| Florinel690 a întrebat:

Am si eu o problema. Din ce cauza se incalzestemotorul la masina peste 90 de grade? pana pe la 100-110 grade. Am schimbat in toamna garnitura de chiuloasa, acum am schimbat si termostatul si tot la fel e.

Răspuns Câştigător
| nnesuferitu a răspuns:

Am terminat liceul de mecanică...
Dacă are peste 200. 000km trebuie dusă la un service... Dacă s-au uzat camele, pistoanele provoacă frecare și, prin urmare, încingere.
Asigură-te că ai uleiul bun...mulți iți dau țeapă și în timp acel ulei devine solid, îngreunând rotația...

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dar la un mecanic profesionist de ce nu o duci?
Cred ca ai facut schimbari inutile, cheltuind bani si piese care nu erau necesare.
Mergi la un service si da-o pe mana unui profesionist!

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Mergi cu capota deschisa sa se raceasca.

| tintareco a răspuns:

Vezi dacă îţi funcţionează ventilatorul de la radiator, dacă nu, verifică termocupla şi conexiunile ventilatorului şi a termocuplei("păpucii").

| ĂlaRău a răspuns:

Are inceput de sfarsit.